Farebné odtiene a povrchy

Všetky naše povrchy nájdete v aktualizovanom firemnom katalógu povrchov.

Voliteľné finálne úpravy povrchu

Iné povrchy
Je možné objednať aj iné farebné odtiene a povrchové štruktúry podľa požiadaviek architekta alebo zákazníka, alebo podľa údajov špecifikovaných v predloženej dokumentácii.

Impregnácie a grafity ochrana
Sú to ochranné náterové látky, ktoré odporúčame použiť ešte pred expedíciou výrobkov. Sú rôzneho druhu, majú však jednu spoločnú vlastnosť: sú paropriepustné, čiže umožňujú betónu „dýchať“.
Odpudzujú vodu, obmedzujú tvorbu výkvetov, zvyšujú odolnosť voči zmrazovacím/rozmrazovacím cyklom a účinkom rozmrazovacích solí, na povrchu nevznikajú škvrny z kontaktu s potravinami a z rozliatych olejov. Poskytujú grafity ochranu.
Sú transparentné. Po nanesení a vyschnutí môžu byť neviditeľné, môžu vytvárať jemný lesk alebo vysoký lesk, alebo zvýrazňovať farebný odtieň betónu.

Čo by ste mali vedieť

Každý ručne vyrobený betónový prvok je unikátny aj preto, že betón je v podstate prírodný materiál. I pri najväčšej pozornosti nie je možné pri ručnej výrobe zabrániť ojedinelým vlasovým trhlinám, konkávnym alebo konvexným povrchom. Rozdiely vo farbe, štruktúre, textúre a tvorba svetlejších oblakov sú pre betón charakteristické. Rozdiely vo vzhľade povrchu, ktoré nemajú vplyv na použiteľnosť produktu sú povolené.
Povrchovú štruktúru a farebný odtieň lícnych plôch výrobku je vhodné dohodnúť a odsúhlasiť vopred. Za týmto účelom vám vyrobíme a dodáme vzorku dohodnutej veľkosti (doporučené rozmery: 150x150x30 mm) na odsúhlasenie.

Pri hodnotení plôch z pohľadového betónu (aká forma, taký povrch) je rozhodujúci celkový dojem pri pozorovaní z odstupu najmenej 2 m. Odchýlky, ktoré možno vo vzhľade plochy z pohľadového betónu tolerovať, sú:

  • výkvety,
  • tvorba škvŕn, mramorovanie a nepatrné odchýlky farebného odtieňa,
  • zhluky pórov,
  • vzduchové póry a dutiny s priemerom menším ako 16 mm,
  • opisujúce sa dištančné prvky,
  • nepatrné rozdiely vo farebnom odtieni v miestach styku jednotlivých častí formy,
  • efekty z odlúčenia cementového mlieka v nepatrnom rozsahu,
  • úlomky hrán u vyhotovení s ostrými hranami,
  • nepatrné konkávne a konvexné zakrivenia.

Prihláste sa do Newslettera

Vaše osobné údaje (email) budeme spracúvať len za účelom zasielania newslettrov a ponúk so zaujímavým obsahom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Svoj súhlas so zasielaním a spracúvaním osobných údajov môžete kedykoľvek odvolať prostredníctvom odhlasovacieho odkazu v každem zaslanom newslettri. Zásady ochrany osobných údajov.